Dash Evolution
26 شهریور, 1398 0

 

تیم هسته دش در حال توسعه یک کیف پول دش با امکانات گسترده و جذاب به نام Dash Evolution است. دش به عنوان معروف‌ترین پول نقد دیجیتال موجود باید کاربرپسند باشد و استفاده از آن ساده باشد تا بتواند جایگزین پول نقد در مبادلات روزمره مردم شود.

نسخه وب و موبایل این پلتفرم به زودی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اگر تاکنون با هر یک از کیف پول‌های دیجیتال کار کرده باشید، احتمالا متوجه سختی‌های استفاده از این تکنولوژی برای پرداخت‌ها شده‌اید. مشکلاتی که کاربران با آن‌ها مواجه می‌شوند عبارت‌اند از:

  • کلیدهای عمومی که در واقع همان آدرس حساب افراد هستند از یک رشته طولانی از اعداد و حروف الفبا تشکیل شده‌اند که کار کردن با آن‌ها بسیار مشکل است.
  • می دانیم تکنولوژی بلاکچین روش مناسبی را برای نگهداری دارایی‌ها بدون نیاز به نهاد ثالثی مانند بانک فراهم می‌کند. حذف بخش ثالث اما چالش‌های جدیدی را ایجاد می‌کند. از جمله این که هر فرد باید از کلید خصوصی خود محافظت کند و آن‌ را در مکان‌های مطمئنی نگهداری کند. مشاهده شده‌ است بسیاری از افراد در انجام این کار دچار اشتباهاتی شده، کیف پول دیجیتال آن ها حذف شده و قادر به بازیابی آن هم نیستند و عملا پول خود را از دست داده‌اند.
  • اگر قرار باشد رمزارزها به عنوان روش پرداخت به صورت گسترده مورد استفاده قرار بگیرند، باید بتوانند همه یا اکثر امکاناتی را که بانک‌ها در اختیار ما قرار می‌دهند فراهم کنند. مثلا امکان مدیریت حساب های دوامضا و یا برداشت اتوماتیک اقساط یا همه پرداخت‌هایی را که در تاریخ مشخصی همیشه انجام می شوند داشته باشند.

در Dash Evolution قرار است برای اولین بار در تاریخ رمزامرزها چنین امکاناتی فراهم شوند. تعدادی از ویژگی های این برنامه را در اینجا نام می بریم و توضیح می دهیم چگونه مشکلات بالا را حل می کنند:

  • در این برنامه قرار است هر فرد بتواند برای خود یک نام کاربری انتخاب کند که به صورت on-chain ذخیره می شود و همه ی کلیدهای عمومی یک فرد را به این نام کاربری متصل می کند. در اینصورت دیگر نیازی نیست برای ارسال یا دریافت رمزارزها از کلیدهای عمومی طولانی و ناخوانا استفاده شود.
  • برای این که ریسک گم یا فراموش کردن اطلاعات کاهش پیدا کند، Evolution امکان بازیابی پسورد کیف پول در هنگام فراموشی را به صورت امن فراهم می کند. هم چنین فرایند پشتیبان‌سازی را به صورت اتوماتیک، مثلا به کمک یک حساب ایمیل متصل به کیف پول انجام می دهد.
  • جالب ترین ویژگی این برنامه امکان پیام رسانی صاحبان دش به یکدیگر است. به این صورت که افراد می توانند برای یکدیگر درخواست متصل شدن (contact) یا دریافت پرداخت بفرستند. از طرفی می توان پرداخت های اتوماتیک و حساب ها چندامضا را ایجاد کرد.

 این امکانات حتی بیشتر از آن چیزی است که در حال حاضر توسط بانک ها ارائه می‌شود. در اینصورت می توان از ویژگی های منحصر به فرد رمزارزها و بلاکچین استفاده کرد بدون این که درگیر جزئیات و پیچیدگی های موجود در این تکنولوژی شد.

جزئیات بیشتر از این پلتفرم و خبرهای مربوط به پیشرفت توسعه آن در پست های آینده دش ایران در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

زینب خانی

نظر بدهید